مطالعات جدید نشان داده اند که یک رژیم غذایی غنی از پروتئین و کم کالری، می تواند به افراد مسن دارای اضافه وزن کمک کند، که با حفظ توده عضلانی و افزایش تراکم استخوان، وزن بیشتری را از دست بدهند.
به گزارش بهداشت نیوز به نقل از شفقنازندگی، مطالعات جدید نشان داده اند که یک رژیم غذایی غنی از پروتئین و کم کالری، می تواند به افراد مسن دارای اضافه وزن کمک کند، که با حفظ توده عضلانی و افزایش تراکم استخوان، وزن بیشتری را از دست بدهند.سالخوردگان اغلب باکم کردن وزن تراکم استخوان و توده عضلانی را در بدنشان کاهش می دهند. از دست رفتن تراکم استخوان ناخواسته و از دست دادن عضلات می تواند منجر به مشکلات مربوط به تحرک و حتی باعث افزایش خطر آسیب در افراد شود.

رژیم غذایی با پروتئین بالا و کم کالری می تواند بروز این مشکلات را در سالمندان به حد اقل برساند.در این تحقیق محققان به طور تصادفی ۹۶ سالمند بالای ۶۵ سال را انتخاب کردند و آنها را به دو گروه تقسیم کردند.

به گروه اول یک برنامه غذایی ۶ ماهه با غذاهای کم کالری با پروتئین بالا و به گروه دوم غذاهای کم کالری با پروتئین پایین دادندکسانی که رژیم غذایی کم کالری با پروتئین بالا را داشتند بیشترین کاهش وزن را با حفظ توده عضلانی خود تجربه کردند.

سالخوردگان دارای نیازهای غذایی منحصر به فرد هستند و ممکن است سالها به تغییر رژیم غذایی خود نیاز داشته باشند. با افزایش سن توده عضلانی بدن به عنوان بخش طبیعی از پیری کاهش می یابد وشخص کالری های دریافتی را به سرعت زمان جوانی نمی سوزاند.

خوردن غذاهای مفید که در سالمندان توصیه می شود عبارتند از میوه ها، سبزیجات، دانه های کامل، گوشت بدون چربی، غذاهای دریایی، مرغ، تخم مرغ، حبوبات و لبنیات کم چرب.

طبق جزئیات این آخرین مطالعه به نظر می رسد که در نیازهای تغذیه ای افراد مسن اضافه کردن پروتئین بیشتر ممکن است کلید اجتناب از برخی از مشکلات ناسالمی باشد که می تواند در سالهای پیش رو برای آنها اتفاق بیفتد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *